bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych

Czy pliki, które przechowujesz na dysku komputera, w pamięci smartfona czy tableta są dla Ciebie ważne? Jeśli bezpieczeństwo danych nie jest dla Ciebie istotne, możesz przestać czytać i iść na kawę. Ale jeśli odpowiedź brzmi TAK, zastanów się nad kolejnymi pytaniami.

Czy wiesz, że powinieneś mieć co najmniej trzy kopie danych? Natomiast jedna powinna być przechowywana w miejscu innym niż pozostałe dwie? ( Zapytasz – po co? Już odpowiadamy: pożar, zalanie, kradzież, zazdrosna żona, porzucona kochanka lub odwrotnie 😉, niedoceniony pracownik- uwierz, że te czynniki mają podobnie niszczycielską siłę i lepiej, by choć jedna kopia była poza ich zasięgiem:))

To bez znaczenia, czy cenisz bezpieczeństwo danych firmowych, czy też prywatnych. Warto zadbać o to, by ich utrata była jak najmniej prawdopodobna. Masz do wyboru co najmniej kilka rozwiązań. Jednym z nich jest przechowywanie ich na tzw. serwerach. Serwery to urządzenia zaopatrzone w dyski o podwyższonej trwałości oraz sporej pojemności. Przeznaczone są do pracy ciągłej. Po to byś zawsze miał dostęp do ważnych dla Ciebie informacji, mógł je edytować i udostępniać.

Jeśli posiadasz niewiele danych, jako serwera możesz użyć równie dobrze zwykłego komputera stacjonarnego. Pamiętaj jednak o najważniejszym: podstawa to co najmniej trzy kopie, z czego jedna w miejscu innym niż dwie pozostałe. To naprawdę ma ogromne znaczenie.

W naszej pracy wykorzystujemy najbezpieczniejsze dostępne na rynku serwery. Konfigurujemy je i w prosty, zrozumiały sposób uczymy Cię, jak z nich korzystać. Oczywiście możesz być Polakiem mądrym po szkodzie, ale po co 😃